přeskočit navigaci
   Domů > Sluzby

Okna, plastová okna, dveře a příslušenství

Okna a dveře jsou dnes už v domě či bytu samozřejmostí. Ne všichni si ale uvědomují, že je třeba se o ně patřičně starat. Je prokázáno, že právě okna a dveře jsou slabou stránkou v boji proti zbytečným ztrátám. Právě okna a dveře mohou způsobit tepelné ztráty až o třetinu.

Co s tím? Určitě nenechávat okna ani dveře svému osudu. Je věcí vašeho rozhodnutí a peněženky, jak se zbavit plýtvání energií a netopit pánubohu do oken. Studie hovoří o tom, že samotnou výměnou starých netěsnících oken a dveří můžete snížit výdaje spojené s vytápěním o neuvěřitelných 30-40%!

Plastová okna a dveře

Plastová okna a dveře jsou investicí na dlouhé období. Pokud stavíte nebo renovujete a stojíte před důležitým rozhodnutím, kladete-li důraz na tvar, obytný komfort a úsporu nákladů díky efektivní tepelné izolaci, výběrem plastových oken a dveří učiníte správné rozhodnutí.

Investujete mnoho do vašeho domova a přitom chcete, aby do detailu odpovídal přesně vašim osobním představám. Plastová okna přispívají k tomu, že se vždy těšíte, až přijdete domů. Především tehdy, když máte mimořádné požadavky na design. Plastová okna a dveře totiž perfektně doplní vzhled vašeho domu. Velké množství tvarů, barev, dekorů a tvarovaných křídel vám otevírá mnoho možností.

S plastovými okny se budete cítit ve vašem domě skvěle, a to i v zimních měsících. Díky velmi dobrým hodnotám tepelné izolace zachováte teplo tam, kam patří - do vnitřního prostoru vašeho domu. Tím si vychutnáte příjemné klima v místnosti a nízké náklady na topení. To činí z plastových oken ideální prvek pro domy s nízkou energetickou náročností a pro zlepšení energetických bilancí u rekonstruovaných objektů.

Výhodou plastových oken je nejen nižší pořizovací cena, ale také tepelné a zvukově izolační vlastnosti, které se během doby životnosti nemění. Možná jste ekologicky zaměřeni a zdá se vám, že by měly jednoznačně hrát prim okna dřevěná. Ale okna či dveře z plastů na tom nejsou nijak špatně. Jejich životnost je totiž v průměru 3x delší než u oken dřevěných. Není nutné je ošetřovat různými nátěry a laky, a právě ty nemusí být k životnímu prostředí příliš šetrné. Navíc všichni renomovaní výrobci plastových oken garantují svou výrobu ze 100% recyklovatelných materiálů.

Žaluzie

Dalším důležitým doplňkem vašeho příjemného bydlení jsou žaluzie. Vhodný výběr dokáže zlepšit pohodu jak v létě, tak v zimě a samozřejmě pomohou vytvořit příjemnou atmosféru soukromí. Ať už máte dům nebo byt a budete přemýšlet, jaké záclony či závěsy si pořídit, abyste vnitřní prostor uchránili od žhavých letních paprsků nebo svitem pouliční lampy. Pravděpodobně se tedy poohlédnete po žaluziích či roletách, které vám samozřejmě můžeme namontovat rovnou s novými okny.

Rolety

Jak žaluzií, tak rolet je na výběr mnoho, je tedy opravdu potřebné zamyslet se, co všechno od nich očekáváte. Protože například vnitřní žaluzie sice vytvoří s plastovým oknem jeden celek a jednoduše a spolehlivě se ovládá, ale neuchrání už před vnějšími vlivy, jako je hluk, slouží i jako ochrana proti rozbití okna či dokonce proti vloupání.

Výhod venkovních rolet je více, stojí za to se o nich podrobně informovat. Navíc je možné si k nim pořídit třeba programovatelný systém. Určíte si, kdy se rolety otevřou či zavřou - když svítí slunce, ve večerních hodinách nebo když jste na dovolené a nikdo není doma.

Parapety

S oknem samozřejmě souvisejí i další maličkosti, které neradno podceňovat. Parapety například. Vnější parapety nejenže by měly ochránit zdivo a spojnice s okny hlavně před vodou, ale měly by dotvořit celkový vzhled domu. Třeba i tím, že na ně chceme umístit truhlíky s květinami. Na vnitřní parapety pak máme nároky ještě větší, protože nám kromě všech obvyklých funkcí musí přesně zapadnout do bytu. Není se ale třeba obávat, vnitřní plastové parapety z extrudovaného PVC snesou ty nejpřísnější nároky.

Síť proti hmyzu

Budete-li se zamýšlet nad výměnou oken, zastavte se ještě u jednoho, možná malého, nicméně nepříjemného problému a tím je hmyz. Nemusí vás zrovna obtěžovat hejna komárů či jiné havěti. Stejně nepříjemné je číst si v letní noci u otevřeného okna a v mžiku mít místnost plnou okřídlených návštěvníků. Přitom stačí maličkost - síť proti hmyzu. Vyberte si z naší nabídky produktů, které garantují barevnou stálost, dobrou průhlednost, ochranu proti UV záření. Navíc síťovina je dobře omyvatelná, nehořlavá a odolná proti plísním.